עיצוב דירה בעזרת מחיצות מודלריות

עיצוב דירה בעזרת מחיצות מודולריות

אחד הלבטים אשר עומדים בפני הבאים לבצע שיפוץ בדירה, הוא התקציב. הצורך בפרטיות, בהפרדת חללים, בריענון סביבת המחיה, ושמירה על תקציב סולידי, מצריך מציאת פתרונות יצירתיים. פתרון אסתטי, פונקציונאלי, קל ומהיר ליישום הוא עיצוב דירה בעזרת מחיצות מודולריות. על יתרונות ושימושים, במאמר הבא.

יתרונות המחיצות המודולריות:

קלות ומהירות התקנה- רוב המחיצות המודולריות נבנות בסדנא, עלפי מידות, שנלקחו מבעוד מועד, כך שכל הנשרד הוא הצבתן וקיבועם לחלל המגורים.
כאשר מבוצע תהליך ההתקנה, לא נדרשת עבודת בינוי כבדה, ולכן מדובר בתהליך מהיר ונקי יחסית.

תמורה נאה למחיר- היתרון השני מתייחס להיבט העלות, מחיצות מודלריות עולות הרבה פחות מתהליך הכולל שבירת קירות וריצוף מחדש, קיימים פתרונות זולים ופרקטיים ליצירת פרטיות בלבד כמו דלתות הרמוניה (אקורדיון) ופתרונות מקובעים יותר כגבס, או משרביה, אשר עולים מעט יותר, אבל גם מעניקים תמורה גבוהה יותר כדוגמת בידוד אקוסטי ומהווים תוספת עיצובית מרשימה במיוחד.  

שימוש נכון וחכם יותר במרחב- הצורך במשרד פרטי, פינת חשיבה, הפרדה בין חללים ציבוריים לפרטיים בדירות קטנות במיוחד, מצריך חשיבה על כל פינה. לכל מטר יש מטרה ושימוש.
באמצעות הצבה נכונה של מחיצה, ניתן ליצור "יש מיש" למצות פוטנציאל לצורך אמתי, ולממש אותו.
יצירת ריהוט, שהוא גם מחיצה, יצירת חדר עבודה, שנשאר מחובר לחלל המרכזי בבית, וכדומה.
"החדר" הנוסף, לעיתים פותר בעיה, שאילולא המחיצה, היה נדרש אף מעבר לדירה גדולה יותר.

רעיונות לעיצוב הדירה בעזרת מחיצות

מחיצת גבס ליצירת מדף והפרדה מפינת עבודה- הגבס הוא חומר קל משקל, גמיש עד מאוד לעבודה וניתן להתאים אותו לכל מטרה. בהזמנת לוח גבס לטובת ספריה, שבצידה השני תוצב פינת העבודה נדרש גבס בעובי של 25 ס"מ לפחות.
המחיצה נבנית על בסיס של מסילת מתכת, אשר מוצבת על רצפת הדירה ומקובעת אליה.
על מנת לשוות מראה עדכני לגבס נדרשת שכבת שפכטל אחת, ו 3 שכבות צבע.
להשגת מראה מעניין, ניתן להשתמש בצבע בעל אפקטים או שונים, ואף לחפות עם טפט או מדבקות קיר.
על מנת לקבל בידוד אקוסטי, נדרש להתקין בין לוחות הגבס, צמר המופק מסלעים. חשוב לוודא, שהצעת המחיר כוללת את הבידוד עצמו ואת הצביעה (במידה והלקוח מעוניין בכך)
את החלק במחיצה, אשר משמש כמדף להנחת חפצים ו/או ספרים, מומלץ לצבוע בצבע שמן, על מנת להקל על ניקיונו.

מחיצה מודולרית - משרבייה

היא חזרה אלינו בגדול בשנים האחרונות, והיא כאן כדי להישאר, המשרבייה, היא מחיצה דקורטיבית, המשלבת אלמנטים מעולם העיצוב, כצורות גיאומטריות, הדפסי פרחים ועוד.
והיא מוכרת, הרבה יותר בשימוש הקודם שלה, כחיפוי צדי וקדמי למרפסות בשנים עברו.
בשימוש במשרבייה להפרדת פינת העבודה מחלל הסלון, מומלץ להוסיף זכוכית מחוסמת טריפלקס לקבלת בידוד אקוסטי, היא מתקבלת יפה לצד פינות אוכל, ולצד סגירה חלקית של מרפסת, על מנת לבצע הפרדה מתודית בין סביבת הפנים לחוץ (גם אם החוץ הוא פינת ישיבה בסמוך לוויטרינה)

 

עיצוב דירה בעזרת מחיצות מודלריות