עיצוב מושלם יתייחס לפרטים הקטנים ביותר כאשר כל הפריטים מתכתבים זה עם זה לקבלת מראה שלם ומעוצב. מן הצד השני, חשוב לזכור שישנם מספר אלמנטים שההשפעה שלהם מורגשת במיוחד.
     

עיצוב דירות

עיצוב דירות

כאשר עוסקים בעיצוב פנים של דירות, בתים פרטיים, משרדים או דירות של תמ"א 38 בתל אביב  ישנם פרטים מרובים שצריך לקחת בחשבון.

עיצוב הבית – חשוב לקחת בחשבון

עיצוב מושלם יתייחס לפרטים הקטנים ביותר כאשר כל הפריטים מתכתבים זה עם זה לקבלת מראה שלם ומעוצב. מן הצד השני, חשוב לזכור שישנם מספר אלמנטים שההשפעה שלהם מורגשת במיוחד. הכוונה בעיקר לקירות, למטבח ולריצוף - בפריטים שאיכותם ומראם משפיעים על מראה החלל כולו. מכנה משותף נוסף של אלמנטים חשובים אלו הוא מחירם הגבוה יחסית והעובדה שיקר מאד לבצע בהם שינוי משמעותי או להחליפם. מהסיבה הזו מומלץ לכל אדם שניגש לפרויקט של עיצוב חלל – בין אם מדובר בדירה, במשרד או בבית מגורים – להקדיש תשומת לב ומחשבה לנושא הריצוף, המטבח, ולמיקומם של הקירות ועיצובם. בעוד שהקירות והמטבח הם אלמנטים שלא עברו שינויים דרמטיים, שוק הריצוף מוצף בחידושים מעניינים ומעניק למעצבים אפשרויות בחירה מרובות.

תרומה משמעותית לבית – סוגי ריצוף

סוגי ריצוף יקרים במיוחד הם כל החומרים הטבעיים: אבן טבעית, קורות עץ או מרצפות שיש – כל אלו מהווים חלופה איכותית אך יקרה. חיסרון נוסף של סוגי ריצוף אלו הוא העובדה שבמקרים רבים קשה מאד לשמור על המראה שלהם והם ניזוקים בקלות יחסית. בתים רבים מרוצפים כיום במרצפות קרמיקה מסוגים מגוונים שעלותן סבירה, והמגוון שלהן גדול. מרצפות אלו נוחות במיוחד להתקנה ולתחזוקה ואין פלא שמוצאים אותן בבתים רבים. בבתים בעיצוב מודרני תמצאו ריצוף של בטון יצוק וחשוף. מדובר במראה תעשייתי וקר שמשפיע על מראה הדירה בצורה דרמטית.

מעל ומעבר לכל הסוגים שנמנו לעייל, השנים האחרונות גילו לצרכן הישראלי את נפלאות ריצוף הפרקט. לריצוף מראה טבעי וחם, טווחי מחירים מגוונים ושפע אפשרויות עיצוב וצבע. מרצפות הפרקט נוחות יחסית להתקנה ולמרות שהן דורשות טיפול שונה ממרצפות אבן וקרמיקה, קל לתחזק אותן ולתקנן. יתרון נוסף הוא אפשרות ההתקנה על הריצוף הקיים, שמאפשרת הוזלה משמעותית של עלויות ההתקנה תוך שינוי גדול במראה החלל.

 

כאמור, המגוון בשוק רחב. פרקט עץ מלא מורכב מלוחות עץ אמיתיים ומחירו יקר. פרקט עץ שכבתי יציג עץ מלא בשכבה העליונה כאשר השכבות שמתחת עשויות מחומרים זולים יותר. לשני סוגי הפרקט הללו מעניקים גימור של לכה או שמן. פרקט למינציה הוא פרקט סינתטי שמוצע במחיר זול יותר ומגיע במגוון צבעים – החל בחיקויי עץ משכנעים וכלה בכל צבעי הקשת במרקמים שונים. פרקט פולימרי מציע אפשרויות דומות, ויש לו יתרון נוסף – הוא עמיד למים לחלוטין ולכן מתאים לכל סוגי החדרים והמבנים.