שילוב רהיטי עץ בעיצוב פנים מודרני

התאמת רהיטי עץ לעיצוב פנים מודרני

ראשית עלינו להבחין בין סגנונות העיצוב הפופולריים ובראשם הסגנון העיצובי הכפרי והמודרני, וזאת בטרם נוכל לעסוק בהתאמת רהיטי עץ לבית בעיצוב מודרני. עיצוב מודרני עכשווי מתאפיין במנימליזם, חללים פתוחים, זוויות חדות וצבעים קרים. לעומתו, העיצוב הכפרי, כמו שלמשל ניתן לראות במטבחים כפריים או פינות אוכל כפרי שמתאפיינים בריהוט נעים וחמים יותר למבט ולמגע ולרוב יהיה עשוי מעץ מלא. גם הצבעים של הריהוט הכפרי לרוב יותר חמים, הקווים פחות חדים ויותר מעוגלים. בנוסף, הריהוט הכפרי פחות מנסה לשדר יעילות וניצול חכם של השטח, ולעומת זאת מתאפיין בססגוניות ובריבוי פרטים שנועדו לקשט את המרחב מבלי לתרום לפונקציונליות.

כיצד נוכל לשלב רהיטים "כפריים" עם עיצוב פנים מודרני?

ראשית, בעולם הפוסט-מודרני שבו אנחנו חיים הגבולות נפרצו כבר מזמן. כיום חלק מהרהיטים מעוצבים מראש כך שהם למעשה כוללים עקרונות של עיצוב מודרני מינימליסטי לצד קווים עיצוביים שבאופן מסורתי היו שמורים לריהוט הכפרי בלבד. שנית, אין כל בעיה עם כך שרהיט אחד בבית מעוצב בצורה מודרנית בעוד שרהיט אחר הינו בעל עיצוב כפרי. נהפוכו - גיוון בסגנונות עיצוביים דווקא יכול להעשיר את עיצוב הפנים וליצור שילובים מאוד אסתטיים ונעימים לעין.

רהיטים מעץ מלא לעומת רהיטים מעץ מעובד

דילמה נוספת שעולה פעמים רבות בהקשר של קניית ריהוט לבית היא הדילמה והבחירה בין ריהוט כפרי איכותי מעץ מלא, ובין רהיטים מעץ מעובד. רוב האנשים מודעים ליתרונות של העץ המלא, או לפחות לעובדה שקיימים יתרונות כאלו. רהיטי עץ מלא גם ידועים במחיריהם הגבוהים יותר. כדאי לדעת כי גם לרהיטי העץ המעובד ישנם יתרונות חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

סוגי עץ שונים - יתרונות וחסרונות

עץ תעשייתי מעובד הוא סוג של חומר ממוחזר ועשוי למעשה מתערובת של פיסות עץ יחד עם חומרי הדבקה שונים היוצרים ביחד מיקשה אחידה אחת. החסרונות העיקריים של העץ התעשייתי הם רגישותו למגע עם מים ובלאי גבוה. וזאת בניגוד לעץ מלא אשר מתאפיין בעמידות גבוהה. בנוסף, עץ מלא מגיע בצורה יותר טבעית וקרובה למקור משום הוא עץ שעבר פחות עיבוד, ולרוב העיבוד היחידי שהוא עבר מסתכם בשיוף, ליטוש וצביעה, כך שהתוצאה משרה יותר אווירה טבעית ונינוחה.

רהיטים מעץ מלא בעיצוב כפרי לעומת מודרני