עיצוב משרדים ברמת גן

לאחר שיצא לי לעצב עשרות דירות פרטיות, קיבלתי מספר עבודות של עיצוב משרדים בזו אחר זו. אחד העיצובים היותר זכורים לי במסגרת עבודות אלה, היה עיצוב של משרדים ברמת גן, חלל עצום שקיבלתי את הזכות והכבוד לעצב כראות עיניי. 

אחד העקרונות שהנחו אותי בבואי לעצב את חלל המשרדים הגדול שעמד לנגדי הוא לעשות טוב לעובדים. כשאיתי, מנכ"ל החברה שעתידה לעבור למקום, בחר בי לתפקיד, הוא אמר כי הוא מחפש מעצב פנים שיוכל לשלב יחד עם הרצונות והשקפת העולם של המעצב עצמו, גם את מה שמוביל אותו בחייו התעסוקתיים, ההנחה כי ברגע שלעובדים טוב הם הופכים לעובדים טובים יותר. ואכן, אין מה לומר, מאחר ואנחנו חולקים את המחשבה הזו, היה לי קל מאוד להתחבר לרצונותיו ולרעיונותיו, ואף שטביעת האצבע שלי בולטת בכל עיצוב החלל המרשים, תמיד הזכרתי לעצמי כי בסופו של דבר, מי שיעבירו חלק נכבד מהיום שלהם במקום יהיו העובדים. 

הדבר הראשון אותו היה לי חשוב לעשות הוא במקום לעצב את המקום כהמון חדרים קטנים או לחילופין עם קיוביקסים מזעריים לכל עובד, היה דווקא להשאיר את החלל פתוח ולמקם את השולחנות כך שכל מי שיושב במשרד יוכל לראות את כל שאר עמיתיו. כמובן שחדרים למנהלים הם חלק בלתי נפרד מכל משרד והפרטיות שלהם במסגרת העבודה חשובה מאין כמוה, אך כל שאר העובדים חולקים חלל עצום בו הם יוכלו מלבד לעבוד גם להתנהל היטב אל מול עמיתיהם, תוך תקווה משותפת שלי ושל איתי כי עצם העיצוב הנוכחי יאפשר להם להפוך מעובדים לחברים. כמובן שכמו כל מעצב פנים טוב דאגתי שלעובדים יהיה גם חלל מנוחה עם ספות נוחות ואטרקטיביות יחד עם שולחן פינג פונג ואפילו פינת אקס-בוקס, חדר ישיבות עם מסכים שיעניקו את האפשרות ליושבים בחדר לשוחח שיחות סקייפ בין ארציות ומטבח עם שולחן אוכל ומקרר אותו איתי דאג למלא בכל טוב.