עיצוב במגדלי יוקרה

אחד הטרנדים הבולטים ביותר בשנים האחרונות במדינת ישראל הוא בנייתם של מגדלים בלב תל אביב, על מנת לנצל כמה שניתן את השטח היוקרתי והמבוקש, וכדי שכמה שיותר אנשים יוכלו לגור באזור הפופולרי, קרוב לעבודתם, קרוב למקומות הבילוי שהם אוהבים לצאת אליהם ולמעשה קרוב להכל. 

נכון, אין ספק שמבחינת המחיר הכספי לא כל אדם יכול לקנות דירה באחד מהמגדלים הללו, ואפילו לא לגור בשכירות לתקופה מסוימת, אך יחד עם זאת הדברים נכונים לגבי לא מעט מקומות בארץ, שלא לומר כולם. ועדיין, מדובר במקומות אטרקטיביים מאוד למגורים שמתמלאים במהרה ולכן כשמצאתי עצמי מתבקש לעצב את אחד המתחמים הללו, כמובן שנעניתי בחיוב ושמחתי מהעובדה כי מנהלי הפרויקט בחרו בי להיות מעצב פנים של שני מגדלי יוקרה הצמודים זה לזה. הדבר הראשון בו נדרשה התערבותי הוא לובי המגדל. בניגוד לבניינים שגרתיים אחרים ברחבי הארץ, גם כאלה אגב כבר יצא לי לעצב, אין מדובר בשטח קטן בו העיצוב מתרכז בסוגי האריחים וההתלבטות אם יהיה מספיק מקום לעציץ, אלא מדובר בלובי רחב בו יש לבחור את סוג הרצפה שיטיב עם דיירי הבניין (ההתלבטות הקבועה בין אריחים לפרקט), הצבע שישלוט בקירות שהרי מדובר במקום הראשון אותו דיירי הבניין יזכו לראות בכניסתם אליו, ואפילו את המיקום הנכון לשירותי הקבלה שיוצבו במקום. 

לאחר מכן יש לעצב את החלל בצורה כזו שתכוון את הדיירים בצורה הטובה ביותר לשלל האטרקציות הממתינות להם. דרך אחת היא זו שתוביל למעלית, דרך אחרת תוריד את דיירי הבניין לקומה התחתונה שם ממתין להם חדר הכושר המשוכלל ודרך נוספת תוציא אותם מחוץ ללובי הבניין, רק על מנת למצוא את בריכת השחייה הנהדרת, שגם סביבה ניתן לראות את הנגיעה האישית שלי ואת העיצוב שיהפוך כל בילוי שם לבלתי נשכח.