עיצוב בתים

אחת העבודות הזכורות ביותר שלי היא דווקא אחת מעבודותיי הראשונות, עיצוב של בית פרטי ברמת אפעל. זה היה רק מספר חודשים לאחר שסיימתי את לימודיי ואחד מחבריי הודיע לי שזוג חברים שלו עברו זה עתה לבית ברמת אפעל, וכי הם מעוניינים לשכור מעצב פנים על מנת לשנות את מראה הבית כפי שהיה קודם לכן, לבית ברוחם ובדמותם. 

שני בני הזוג הינם מאוד רוחניים והרבה פחות חומריים, ולכן היה לי ברור שלמרות תקציב לא קטן שעמד לרשותי (אף על פי שבקשתם הייתה לנסות ולא להגיע לתקרה המקסימלית) עדיין ישנם אביזרים ואלמנטים אותם יהיה עדיף לי להחסיר, זאת על מנת להציב דברים הרבה יותר פשוטים שיציגו את הדבר אותו הם מייצגים בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר ברורה. מלבד אלמנטים צנועים, כמובן שהיינו צריכים גם לעשות מעט שינויים פנים ביתיים, ולא רק בריהוט, זאת על מנת להפוך את הבית לידידותי יותר לסביבה. כך לדוגמא, במקום מזגנים בכל אחד מהחדרים שעל פי הסיפורים היו דלוקים לכל אורך שעות היממה בכל החדרים, בחרנו להתקין מזגן מיני מרכזי ועל כן הנמכנו את התקרה ובנינו תקרת גבס שתסתיר את כל החוטים הקשורים למזגן זה. בנוסף, מאחר ואחת הבקשות המרכזיות של הדיירים החדשים בבית הייתה לחסוך בחשמל, גם לנורות דאגנו, והחלפנו תשתיות חשמל שיאפשרו כמות קטנה יותר של נורות באותה רמה של אור בבית. 

אחד השינויים הגדולים אותם ביצעתי הוא הסלון. מאחר והלקוחות הנהדרים שלי כאמור מאוד התחברו לפן הרוחני, הזרימה מהסלון לשאר החדרים בבית היא אחד הדברים החשובים להם ביותר. לכן, דאגתי למסלול הזרימה על ידי מיקום נכון של הספות החדשות, שולחן הזכוכית המרשים והאגרטל יוצא הדופן, זאת על מנת שמלבד זרימה נכונה לבית, יוכל גם כל אורח שנכנס להתרשם מהסלון כדבר הראשון אותו הוא עושה בעת הגעתו.