עיצוב חנות, כך תעשו זאת נכון

עיצוב חנות, כך תעשו זאת נכון

עיצוב חנות מהווה מעין כרטיס ביקור לעסק, עיצוב חנות המעוצבת באופן מקצועי ומרשים למראית עין תמשוך את תשומת לבם של העוברים ושבים ותוביל לכניסתם לחנות ובמרבית המקרים יצאו כשבידם שקיות של סחורה אותה רכשו בחנות.

איך כדאי לעצב חנות ?

ישנם סוגים רבים ושונים של חנויות אשר כל אחת בפני עצמה מנסה בכל דרך אפשרית למכור את מרכולתה בין אם באמצעות שיווק ופרסום, מחירי מבצע והן בדרך של עיצוב חנות באופן כזה שיצור קונספט בולט ומזמין.
איך בכל זאת ניתן לעצב חנות בצורה ובאופן שתוביל ותצליח למשוך אליה לקוחות פוטנציאליים ותאפשר לנו להציג ולמכור את המוצר ובצורה היעילה והאיכותית ביותר ?

ראשית כל, עלינו להבין שלכל חנות מכל סוג שהיא מטרה אחת ברורה והיא להוביל ולהגדיל את המכירות של המוצרים אותם אנו מציעים לקהל הרחב.
אזי, כצעד ראשון בדרך לעיצוב חנות, עלנו להבין ולאמוד על מספר פרמטרים חשובים עליהם יש לתת התייחסות וחשיבה רבה.
מהות ומטרת העסק הם השיקול הראשון אותו יש להביא בחשבון בזמן עיצוב חנויות, הכרתם של המוצרים אותם ברצוננו לשווק ולמכור.
כמו כן, נקודה חשובה עליה יש לתת את הדעת בזמן עיצוב חנויות היא התייחסות והגדרת קהל היעד אליו אנו מכוונים ומציגים את המוצר.
לאחר שהבנו ואמדנו על אופי העסק ומהותו, בחנו את המוצרים והגדרנו לעצמנו את קהל היעד, כל שנותר לנו לעשות הוא לעצב את החנות ולבנות קונספט ייחודי אשר יאפשר לנו להציג  ולהמחיש את המוצרים בדרך והיעילה והאיכותית ביותר ואף יאפשר לנו ליצור בידול בין החנות שלנו לבין המתחרים, אשר כל אלו יובילו בסופו של דבר למכירתו של המוצר ולהגדלת היקף המכירות.

עיצוב חנויות בא לידי ביטוי ב...

1. תאורה -  לבחירת תאורה השפעה רבה על עיצוב החנות ועל האווירה שתשרור במקום, על כן, חשוב לבחור בתאורה נכונה ומתאימה כך שתאפשר לנו להציג את המוצר בצורה הטובה והברורה ביותר ומצד שני לבחור בתאורה אשר תשרה אווירה נעימה ומזמינה.
2.  צבעים -  גם לבחירה של הצבעים והחומרים חשיבות והשפעה רבה על עיצוב חנויות, שכן יש לבחור את הצבעים בהתאם לאופי העסק ולצרכיו.
3. הצגת המוצרים – פרט חשוב בזמן עיצוב חנויות מתייחס לאופן שבו מוצג המוצר לקהל הלקוחות. חשוב לעצב ולתכנן את החנות באופן כזה שיאפשר לכם להציג את המוצרים בצורה הטובה ביותר ף שתאפשר אף גישה נוחה וזמינה למוצר.
ישנם דרכים לא מעטים להצגת המוצרים בחנות כאשר השימוש ב
מדפים לחנויות הוא השימוש האידיאלי והנכון.
בעזת מדפים לחנויות ניתן לנצל שטח מרבי של החנות לטובת הצגת המוצר, בנוסף את המדפים לחנויות חשוב למקם בגובה הנכון מה שיאפשר ללקוח  להיחשף למוצר בצורה הנוחה והיעילה.
4. עיצוב נכון ומזמין של חנויות ראווה – כמו שנאמר וידוע לרבים מאתנו שעיצוב חלון הראווה מהווה מעין כרטיס ביקור של העסק, על כן, יש לתת את הדעת בזמן עיצוב חלון ראווה ולעשות זאת באופן שקול ומחושב, חשוב להציג את המוצרים בצורה הברורה והמרשימה ביותר.
5. שילוט – אופן הצגת העסק הוא מרכיב לא פחות חשוב בזמן עיצוב חנויות, שכן חשוב להשתמש בשילוט בולט ומושך לעין, המציג באופן ברור את אופי העסק ומהותו.
6. נוחות – לנוחות משקל חשוב בזמן עיצוב חנויות, שכן חשוב להתייחס ולהביא בחשבון את הנוחות והנגישות בחנות ולאפשר ללקוחות לנוע ולהסתובב בחנות בחופשיות ובנוחיות מרבית.