טיפים לעיצוב מטבח הבית

טיפים לעיצוב מטבח הבית

עיצוב פנים נחשב כיום לאחד התחומים הנחשקים ביותר , אשר בעזרתו תוכלו לעצב את הבית ואת החללים השונים בו בצורה המקצועית והאידיאלית ביותר עבורנו.
מטבח הבית הנתפס כיום בעיני רבים כאחד החללים החשובים והדומיננטיים ביותר המהווים את מרכז הבית, שילוב מנצח של פונקציונאליות ופרקטיות לצד אסתטיקה.
במטבח מתכנסים בני המשפחה לארוחות משפחתיות, במטבח נעשים הבישולים, המטבח מהווה מקום מפגש של בני הבית בשעות החופש והפנאי ועוד, על כן יש להשקיע מחשבה רבה בזמן תכנון והעיצוב של המטבח, שכן עיצוב פנים נכון ויעיל של המטבח ייצור עבורנו חלל בעל נוחות ונעימות מרבית ואף ייצור אווירה חמימה ומזמינה.

מספר טיפים לעיצוב מטבח הבית...

על מנת ליצור עבורנו את המטבח המושלם והאידיאלי, מומלץ מאוד לשכור את שירותיהם של מעצבי הפנים אשר הינם בעלי "עין חדה" ומקצועית ויכולים לראות מה שאנחנו לא רואים, בעזרת עיצוב פנים תוכלו להשיג התאמה מלאה בין מרחב המטבח לצרכיכם האישיים.

תקציב - כצעד ראשון בעיצוב המטבח עלינו לבחון ולהגדיר לעצמנו את התקציב אותו אנו ייעודים להשקיע לצורך עיצוב המטבח ולנהוג על פיו וכל זאת על מנת למנוע סיטואציה בה התקציב אזל ומלאכת עיצוב המטבח טרם הושלמה.

במקביל לכך, עלינו לשאול את עצמנו מספר שאלות אשר יסייעו בידנו ויובילו אותנו לכדי תכנון ועיצוב נכון של המטבח כגון: מהו מספר הנפשות בבית ? דמה היא תדירות השימוש במטבח ?מי מבין בני המשפחה הוא הפעיל ביותר במטבח ?


פונקציונאליות – פונקציונאליות בעיצוב מטבחים היא חשובה והכרחית, אשר לה השפעה ניכרת על השהות במטבח  ועל האופן בו ישרת המטבח את בעליו.
כל כן, מעבר ליופי ולאסתטיקה חשוב מאוד לדאוג לכך שהמטבח יהיה פונקציונאלי וישרת את דיירי הבית באופן הנוח והזמין ביותר.

סגנון -  כיום ניתן להבחין בסגנונות רבים ומגוונים של מטבחים, כאשר הבחירה של סגנון המטבח מתוך השפע הקיים תעשה תוך התייחסות לסגנון מועדף  ואהוב אך יחד עם זאת מומלץ לבחור את סגנון המטבח אשר יותאם וישתלב עם הסגנון והקונספט העיצובי הקיים במרחב.


את המטבחים המעוצבים ניתן לראות במבחר סגנונות בניהם:

  • מטבח כפרי: בנוי ומיוצר ברובו מחומרי גלם טבעיים, המשולבים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות. במטבח הכפרי הקווים הם נקיים והצבעים הם לרב צבעים בהירים, סגנון זה של מטבח מתאים יותר לבתים בעלי שטח מטבח קטן, שכן הגוונים הבהירים יוצרים תחושה של מרחב ושל מטבח גדול יותר ולאנשים המחפשים אווירה חמימה ומזמינה
  • מטבח וינטאג': הוא אחד מסגנונות המטבח המתבקשים ביותר, הצבע המקובל כיום במטבחים בסגנון וינטאג' הוא הצבע הלבן המשולב עם ידיות העשויות מתכת. להשלמת מראה הוינטאג' ניתן לשלב כלים ואביזרים משלימים למטבח כגון: כלי אוכל והגשה, סירים חפצי נוי, מעמדים, בעלי מראה וינטאג'. מטבח וינטאג' יכול להתאים לכל בית אב, אך יחד עם זאת על הסגנון להיות אהוב ומקובל על יתר בני הבית.
  • מטבח בסגנון מודרני: המטבח בסגנון המודרני הוא בד"כ בעל מראה שקט ונקי עם קווים ישרים וסימטריים, המטבח המודרני הוא שילוב של חומרי גלם שונים לצד צבעים מעניינים. את המטבח המודרני ניתן לראות בבתים גדולים ורחבים, אך אט אט ניתן לראות את המטבח המודרני גם בבתים קטנים יותר. 

כמו כן ניתן לראות סגנונות נוספים של מטבחים, בניהם: מטבח בסגנון קלאסי, אורבאני ועוד.