מאווררים

מאווררים - מדוע משתלם יותר להרכיב מאוורר תקרה

לא מעט אנשים עוברים בשנים האחרונות להשתמש במאווררי תקרה במקום במערכות מיזוג אוויר אחרות אשר שימשו אותם במשך שנים. אומנם מאווררים ובפרט מאווררי תקרה אינם חזקים ועוצמתיים כמו מזגן רגיל או מיני מזגן, אך בהחלט מדובר במכשיר שמאפשר לנו ליהנות מזרימת אוויר ייחודית בכל חדר בו אנחנו מתקינים אותו וחשוב לא פחות, מדובר במכשיר שיש לו חשיבות לעיצוב החדר וכן הוא מקל עלינו מבחינת העלויות.

השימוש שנעשה במאווררים, הוא לא חדש, מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא מאווררים כבר במאות הקודמות ברמות שונות, מבחינה כרונולוגית, מן הסתם, הוא היה הרבה לפני המזגנים למיניהם. נעשה בו שימוש נרחב הן במבנים פרטיים והן במבנים תעשייתיים ומסחריים. הופעת המזגן בחיינו העלימה במקצת את השימוש במאווררים, במיוחד במבנים פרטיים ובפרט במדינות חמות, דוגמא ישראל. המאה ה-21 היתה המאה של המזגנים.

 

מדוע אנשים חוזרים להשתמש במאווררים

כאמור יש לכך מספר סיבות, ההסבר העיקרי הוא, מדובר במכשיר הרבה יותר חסכוני. הוא חסכוני בצריכת חשמל ואנרגיה, ועל כן הוא מוזיל עלויות באופן ניכר, אנחנו יכולים לראות ירידה של למעלה מארבעים אחוז בעלויות החשמל לעומת שימוש במזגנים. יש לציין עוד, שעלות התקנתו של מאוורר ובפרט מאוורר תקרה, היא הרבה יותר זולה מאשר עלות התקנת מזגן אשר דורש גם הכנה מיוחדת במבנה.

הסיבה השנייה קשורה לסיבה הראשונה והיא, עצם העובדה שמאוורר הוא חסכוני בצריכת חשמל ואנרגיה, הרי שאנחנו יכולים להסיק גם שמאווררים הם מכשירים הרבה יותר ידידותיים לסביבה, הם לא צורכים גז או כל חומר אחר, בדומה למערכות מיזוג, אשר מזהמות את האוויר. מאחר וכיום הנטייה היא להשתמש אך ורק במכשירים ידידותיים לסביבה, אז אפשר להבין מדוע יש נטייה להשתמש יותר במאווררים ובפרט מאווררי תקרה ולא במערכות מיזוג אוויר.

נקודה נוספת שיש לזכור היא, השימוש במערכות של מאווררים, היא הרבה יותר יעילה מאשר היתה בעבר. העוצמה שלהם חזקה יותר, השליטה עליהם גבוהה יותר, וכן מדובר במכשירים הרבה יותר חזקים ועמידים, אנחנו יכולים לראות בצורות שונות ולכן משתלם יותר להחזיק מאווררים מאשר מערכות מיזוג אוויר שדורשות תיקונים והחלפת חלקים, לעיתים לא רחוקות.

 

כיצד מאווררים מוסיפים לעיצוב

תסתכלו על בית שיש בו מזגן, אתם יכולים לראות שהעיצוב שלו נשבר, במיוחד אם מדובר במזגן עילי או תחתי. אנחנו יכולים לראות שבאמצע הקיר יש גוף מזגן שהוא לא יפה ולא מעוצב.

לעומת זאת, מאווררים הם דבר אחר לגמרי. הם משתלבים בעיצוב, בפרט כשמדובר במאווררים שתלויים על התקרה. הם לא מפריעים לעיצוב של החדר, אפשר למצוא אותם במספר דוגמאות וצבעים, הם ללא ספק נראים הרבה יותר מתאימים לחדר מאשר מערכות מיזוג אוויר עם הגוף הבולט שמפריע לעיצוב של החדר.