אריחים מצוירים – כיצד הם יכולים להשתלב בעיצוב של הבית

אריחים מצוירים – כיצד הם יכולים להשתלב בעיצוב של הבית

כל פריט שאנחנו מכניסים לבית, עם זה פריט קבוע ועם זה פריט נייד, זמני, הוא חלק בלתי מעיצוב הבית, הוא צריך להשתלב בעיצוב ולכן אנחנו צריך להקפיד שתהיה התאמה בין הפריטים השונים, אחד לשני, ובין הפריטים למבנה של הבית ולמה שאנחנו רוצים שהבית ישדר כלפי חוץ.

במשך השנים נוספים יותר ויותר פריטים כאלה אשר מוסיפים לא מעט לעיצוב הבית מזוויות שונות, כך נוצרו בין היתר טפטים אשר יכולים להשתלב בחדרים שונים, כך השתכלל כל התחום של אמצעי תאורה לבית, כך בין היתר נוספו נישות ואלמנטים שונים אשר הוסיפו נופך ועומק לעיצוב הבית, כך החלו להיווצר דוגמאות של ציורי קיר לבית וכך גם נוספו דוגמאות של אריחים מצוירים שיכולים להתאים לחדרים שונים.

הרעיון של אריחים מצוירים הוא מאוד פשוט, במקום להשתמש באריחים חלקים בעלי צבע אחד לחיפוי או לריצוף, ניתן להשתמש במגוון דוגמאות של אריחים עם ציורים שונים אשר יכולים להשתלב בחדרים השונים על פי סוג החדר ועל פי העיצוב הכללי שלו. כך נוצרו בין היתר, אריחים שיכולים להתאים לחדרי ילדים, חדרי שינה של הורים, סלון, מטבח ועוד. אריחים אלו יכולים לבוא במקום אריחים רגילים או להשתלב ביחד איתם, תלוי כמובן בסגנון ובצורך.

לפני שנסביר כיצד בוחרים אריחים מצוירים לבית, חשוב לומר, שלא רק בעיצוב הבית משתמשים באריחים מצוירים אלא גם בעיצוב של משרדים ומקומות אחרים. לא מעט משרדים חדשים וישנים דואגים להשתמש באריחים עם ציורים, לעיתים מדובר באריחים שהציור עליהם הוא לוגו של החברה או ציור מסוים שנועד לאפיין את החברה. כך הם משלבים גם אלמנט שמוסיף לעיצוב של המקום וגם אלמנט שמוסיף למיתוג של המקום מבחינה ויזואלית.

כיצד בוחרים אריחים מצוירים לבית

ישנן מספר גישות כיצד לבחור אריחים עם ציורים לבית. הגישה הראשונה סבור שיש לעשות זאת בהתאם לסוג החדר. מן הסתם, בחדר ילדים נשתמש באריחים עם ציורים שמתאימים לגיל הילדים, אלה יכולים להיות ציורים של גיבורי תרבות, דמויות מצוירות ועוד. בחדר ההורים נשתמש באריחים יותר שמרניים, כאלה שיש עליהם סימנים וסמלים מסוימים.

הגישה השנייה סבורה שאריחים כאלה צריכים להיות רק במקומות מסוימים, כלומר לא בכל חדר יש צורך להציב אותם. יש בתים שמעדיפים להתקין רק במקום ספציפי את האריחים מתוך תפיסה שאם ישתמשו בהם במספר מקומות אז הייחוד שלהם יילך לאיבוד, לכן משלבים אותם רק במקום מסוים ובכך מעניקים להם ייחוד יוצא דופן. ברוב המקרים זה יהיה מטבח או בסלון, במקום נגיש שקל לראות, כשהאריחים בולטים ויש עליהם ציור ייחודי.

 

הגישה השלישית היא, להשתמש באריחים כאלה במקום באריחים רגילים, בשירותים או במטבח, כשעל האריחים יש ציור בעל משמעות. כך יוצרים נפח ייחודי לאריחים ולעיצוב החדר בו הם מותקנים.