מאווררים במבצע – כיצד מאווררים משתלבים בעיצוב בית או משרד

מאווררים במבצע – כיצד מאווררים משתלבים בעיצוב בית או משרד

במדינה חמה כמו ישראל, כמעט ולא נמצא בית או משרד שאין בו מזגן. מן ההיגיון הוא שבכל מקום נמצא לפחות מזגן אחד, אם לא מזגן מרכזי או מיני מרכזי שמגיע אל כל החדרים. הרי ידוע שבימי הקיץ המזגנים עובדים ללא הפסקה ואף אחד לא מוכן לכבות אותם אפילו לרגע, חס וחלילה להתמודד עם החום הנוראי שנכנס מבחוץ.

לעיתים קרובות ההחלטה להשתמש במזגן, לא רק שהיא מאוד לא חסכונית מבחינה כלכלית, היא גם פוגעת בעיצוב של הבית או של המשרד. אם נסתכל רגע על מזגני קיר או רצפה, הרי שמדובר למעשה במין פיל לבן שתלוי על הקיר ואנחנו לא יכולים לעשות שום דבר איתו מבחינת עיצוב. האופציה היחידה הסבירה היא, אם נסתיר אותו בצורה מסוימת, אך אז אנחנו עלולים לאבד מן היעילות שלו. לכן זה לא משתלם לבחור באופציה זו.

הדרך הטובה להתמודד עם החום של הקיץ, גם בצורה חסכ
ונית וגם בצורה נכונה מבחינת עיצוב, היא באמצעות מאווררי תקרה. כיום אנחנו יכולים למצוא מגוון בתים, משרדים ומוסדות שונים אשר מעדיפים להשתמש במאווררים על פני מזגנים, ובכך ליהנות מכל היתרונות הנלווים לשימוש בו. הן מבחינה כלכלית והן מבחינות אחרות כפי שנוכל לראות מיד. מאחר והביקוש הוא רב אז אנחנו יכולים למצוא מאווררים במבצע שהופכים את העסקה להרבה יותר כדאית.

מדוע משתלם יותר להשתמש במאווררים מאשר במזגנים

מבחינה כלכלית, לא רק שאנחנו יכולים למצוא מאווררים במבצע אלא גם מבחינה תפעול שוטף, מדובר במתקן הרבה יותר זול ממזגן. עלות התקנה ראשונית היא נמוכה ועלות השימוש השוטף פחותה בארבעים אחוז מאשר עלות השימוש במזגן רגיל.

מבחינת נוחות השימוש, הרי שכיום ניתן למצוא מגוון מאווררים אשר ניתן להפעיל אותם באמצעות שלט רחוק, יש מאווררים שכוללים תאורה, ובכך חוסכים את הצורך לבחור תאורה לחדר.

אך הדבר המרכזי שבזכותו משתלם להשתמש במאוורר תקרה הוא עיצוב. כיום אנחנו יכולים למצוא מאווררי תקרה מעוצבים בשלל צבעים, החל מצבעים בהירים וכלה בכהים, כולל צבעים חלקים מאווררים שמשלבים מספר צבעים. כלומר המאוורר יכול להשתלב ואף להוסיף לעיצוב של החדר בו הוא מותקן.

אך לא רק זה, מאווררים, להבדיל ממזגנים, מותקנים על התקרה באזור שגם כך איננו בשימוש על ידנו מבחינת עיצוב, לא מדובר בקיר שאנחנו יכולים להשתמש בו. המאוורר לא גורם לנו לוותר על אלמנט עיצובי שאנחנו מעוניינים להציב בתקרה, להיפך, הוא מוסיף לנו אלמנט שכזה. זה הופך את השימוש בו להרבה יותר משתלם ואת החדר בו הוא מותקן להרבה יותר יפה.

 

החוכמה היא לדעת לשלב בין מאווררים בגודל ובצבע המתאים לבין מבנה החדר והעיצוב שלו. אנחנו יכולים למצוא מאווררים במבצע באותם צבעים כמו פריטי הריהוט השונים וכן אנחנו יכולים למצוא מאווררים עם צבעים שונים אשר ייצרו ניגודיות שתוסיף לעיצוב החדר אלמנט חדש.