כיצד תורמות דלתות הפנים למראה הבית הכללי?שם

כיצד תורמות דלתות הפנים למראה הבית הכללי?

דלתות פנים הן עולם ומלואו. לא כולם מבינים זאת, אך מי שכבר השכיל לראות זאת, יודע עד כמה ניתן לשנות עם כלי פשוט זה את מראה הבית. באפשרותה של דלת להעניק צבע וחיות לחדר שלם ואפילו גדול - גם אם כל קירותיו הם לבנים וחלקים. לחלופין, במקרה של עיצוב בסגנון מיושן או חסר טעם מיוחד - הדלת הפנימית שמשולבת בו יכולה להפוך את כל הסגנון לעכשווי, מקורי ומרענן. איך ניתן לעשות זאת, אתם שואלים? הנה כמה דוגמאות שיוכלו לשמש לכם במקור להשראה.

צבע

הדבר הראשון שכדאי לחשוב עליו, בכל סוגיה עיצובית, הוא נושא הצבעים. את שילובן של דלתות הפנים בחלל או בבית אפשר לעשות בצורה קונטרסטית למה שמסביב, או לחלופין באופן שמשלים את הקונצפט הקיים, כאשר ניתן כמובן לבחור בין התקנת דלת בעלת צבע אחיד, שנים-שלושה צבעים או צבעים רבים וססגוניים. מלבד זאת, הדלתות לא חייבות להיות כולן באותו הצבע (למרות שאלמנט כזה יכול בהחלט להוות קונצפט ומוטיב בפני עצמו), וניתן לבחור בצבע אחר לכל דלת - באופן שמתכתב עם החדרים הפנימיים של כל אחת ואחת, או בין הדלתות עצמן.

טקסטורה

רבים נוטים לחשוב שדלתות פנים חייבות להיות מעץ (בווריאציה זו או אחרת), אך זה כמובן לא נכון, וישנם שלל חומרי גלם וגימורים שיכולים לשמש כאלמנט דקורטיבי מפתיע ומקורי - באופן שישרה אווירה מרעננת ונעימה בבית, וגם יותיר את האורחים שלכם המומים. כך למשל, תוכלו לבחור באלומיניום כפריט עיצובי שכל כולו אומר ניקיון ומודרניות, בזכוכית כמוטיב קלאסי, או בשילוב של שנים (או שלושה) מכל החומרים הללו יחד. תוכלו לשלב למשל חלוניות קטנות ויפיפיות בתוך הדלתות עצמן, או להוסיף אפילו עיטורים שעשויים מחומר מסוים, ומורכבים על הדלת העשויה מחומר אחר (ובהקשר זה אפשר לשלב עוד חומרי גלם נוספים, כמו פורמייקה, סוגי מתכות שונים, שיש ובד). ואותו ענין, הגענו לשלב הבא והאחרון בנושא עיצוב דלתות הפנים:

עיטורים

 

זכרו כי בכל הנוגע לשילובן של דלתות פנים בבית, אתם הקובעים. לכן, חשוב מאד לחשוב מראש מהו בדיוק הטעם שלכם, ומה מתאים לשלב בבית שלכם מבחינת האלמנטים שכבר קיימים בו. חשבו בתחילה על שאלות מופשטות כמו למשל "חלק או מקושקש", "מסולסל או קווים'מרובע", "צפוץ או מרווח" ועוד ועוד - עד שתמצאו את עצמכם מגיעים באופן טבעי למקומות שמעניינים אתכם, וכך שתגיעו בסופו של דבר להחלטה הסופית, שתהווה את הפתרון היפה והמעוצב ביותר, זה שקולע בדיוק למה שאתם מחפשים. 

דלתות פנים