הכל אודות שערי גלילה מעוצבים

הכל אודות שערי גלילה מעוצבים

למרות שבשל נוחות תפעולם וקלות הפעלתם, נחשבים שערי גלילה לשערים האופטימליים המוצבים בכניסה לארגונים ולמתחמים גדולים, בגרסתם הדקורטיבית והעדינה יותר, שערים קונזוליים (המכונים גם שערים צפים או שער מרחפים), אשר תנועתם מבוססת על גלגלי פלדה מאסיביים, משמשים למניעת כניסת מכוניות גם בכניסה לבתי קרקעיים צמודי קרקע או לבניינים משוכללים (במקום שערי הזרוע הישנים). לכן, במקומות כאלה, שערי גלילה ייראו דקורטיביים יותר, וישתלבו בעיצוב הכללי של המבנה, סביבותיו והשכונה כולה.

 

למה דווקא שערי גלילה ולא שערים מסוגים אחרים?

לעיתים, הנסיבות הן אלה המצמצמות את הבחירה לשער מסוג מסוים, במקרים אחרים, אין נסיבות מיוחדות, ותוכלו לבחור גם שער מכל אחד מסוגי השערים הרבים האחרים הקיימים כיום ומוצעים. אבל לזכותם של שערי הגלילה עומדים אי התלות שלהם במסילות תחתונות או עליונות (בניגוד לשערי הזזה, למשל) ויכולתם להיות נשלטים על ידי מגוון גדול של אמצעים (כשלט רחוק, לחצני פתח-סגור, גלאי כביש או התקשרות למודם סלולרי), שני יתרונות אשר הופכים אותם לנוחים לשימוש באזורים עירוניים וכפריים גם יחד.

 

מדוע שערי גלילה צריכים להיות מעוצבים?

ככל אלמנט אדריכלי אחר המשתלב בבית ובסביבותיו, בנוסף לפונקציונליות שישנה לשערי גלילה וליתרונותיהם על שערים אחרים, שער כזה, כאשר הוא נמצא בכניסה לחצר הבית או מתחם החניה של בנין, צריך לשדר את הרושם הנכון, את התדמית שמתכתבת עם הרושם הכולל שהמתכננים הועידו לבית. לכן, שערי גלילה מעוצבים אינם רק מונעים את הכניסה מזרים ומאפשרים לנו להגן על משפחתנו, אלא אף נושאים אמירה כלשהי, אשר אמורה להיות ברורה מיד למתבונן בהם. "אמירה" זו יכול להיעשות באמצעות צביעה בצבעים מסוימים, פרזולים מיוחדים וכן הלאה. כל מה שמעביר את המסר שלכם למי שעומד מול השער בפעם הראשונה.

 

מהם הקריטריונים החשובים בבחירת הגוף שיספק לכם שער גלילה?

ראשית, חשובה יכולתו של הספק להציע לכם מגוון של פתרונות שונים, מהם תבחרו את המתאים ביותר לצרכיכם. הנושא חשוב במיוחד, על מנת שלא תמצאו את עצמכם "מכוונים" על ידי הספק לשער מסוג מסוים, למרות שסוגי שערים אחרים יתאימו לצרכיכם יותר, רק משום שהספק מתמחה בשער זה ואין לו יתרון יחסי על האחרים בייצור שערים מסוגים אחרים. הקריטריון השני, הוא איכות העבודה של הספק. כאן, כאשר מדובר בשערי גלילה דקורטיביים, לא רק הפונקציונליות חשובה, אלא גם מראהו של התוצר הסופי. לכן, מומלץ לבקש מהספק להראות לכם עבודות דומות ולא עבודות כלליות שלו, שמהן, לא תוכלו להתרשם מרמת האסתטיות של השער. וקריטריון שלישי ואחרון, הוא תחזוקת השער והאמצעים המפעילים אותו. העדיפו ספק המהווה נקודת קצה אחת לכל מה שקשור בשער, מאשר פיזור בין מספר נותני שירות שונים.

תריסי גלילה