מספר דרכים מקוריות לצביעת הקירות בבית

מספר דרכים מקוריות לצביעת הקירות בבית

צבע הוא אמצעי קל, זמין, נח ובעיקר דינאמי, אשר עשוי לחולל פלאים לחללי מגורים. למעשה  באמצעות טכניקות צביעה שונות שילוב עם הריהוט והאבזור, הצבע יוצר מסגרת עוטפת לבית, שמגדירו את אופיו, מידת החמימות בו ובעיקר האווירה אותם רוצים לקבל.
בן פישמן מעצב פנים מייעץ על עקרונות ודרכים מקוריות לצביעת הבית

העיקרון הראשון- בחירת האווירה הרצויה והתאמה לקונספט


בטרם בחירת הטבע, ראוי לבחון איזו אווירה, אתם מעוניינים לשוות לחלל המגורים שלכם? האם אווירה קיצית, קלילה, אוורירית ורעננה? האם אווירה אביבית, רומנטית ופרחונית? אולי חורפית דרמטית? או סתווית עם נגיעות כתומות, המזכירות שזו עונת הדלועים?
כאשר מקפידים על עיקרון ששת הצבעים, שלושה צבעי בסיס ושלושה צבעי גוון חי, ניתן להינות משינוי תכוף של הבית בהתאם לעונות השנה, מצב הרוח ובכלל, באמצעות משחק עם אביזרי טקסטיל ופריטי נוי.

העיקרון השני- בחירת הטקסטורה, המרקם.


לאחר קבלת החלטה על האווירה, שהבית יעניק ליושביו, ובחירת צבע בסיס עליו יתבסס כלל הקונספט, ואליו יותאמו פריטי הריהוט ואבזור הנוי, מומלץ לבחור את הטקסטורה למתן אווירה נעימה.
בדרך כלל, חברות הצבע מציעות קטלוגים אינטרנטיים עם דוגמאות, ניתן וכדאי להיעזר בהם, ואפשר אף להתפרע, כי אחרי הכל, יתרונו הממשי של הצבע, שזהו השינוי הנגיש ביותר לביצוע ובעלות שווה לכל נפש.

העיקרון השלישי- לשמור על פרופורציות.


צבעים כהים מדי עלולים להקטין חלל גדול, וצבעים בהירים מדי עלולים ליצור אווירה קרירה ותחושה של חדר ריק.
מומלץ לבחור קיר אחד, ולהפוך אותו לדומיננטי באמצעות גוון עז, והיתר בגוון בסיס על טהרת הבז', לבן, אוף וויט, אפרפר, לבן-תכול ועוד, להשלמת המראה, הוסיפו כתמי צבע באמצעות  2-3 כריות בגוון הקיר. לקירות כהים במיוחד, מומלץ לשדך פריטי ריהוט בהירים כדי להוסיף נופך דרמטי למראה.

העיקרון הרביעי- אמירה אישית.


אמירה אישית לבית מתקבלת באמצעות ניגודי טקסטורות, קיר מחוספס בעל מראה טבעי בדוגמאות ליטוש בלתי מוגמרות, או קיר כדוגמת קיר טייח, יתקבלו נהדר בשילוב ריהוט רך ונעים, כמו ריפוד דמוי פרווה או גימור תחרה למפה, מערכות ישיבה מקטיפה ועוד.
בהיר מול כהה, רך מול מחוספס, הם אלמנטים, שמעניקים המון עומק ועניין לחלל.
שלבו אותם ברמיזה, והרגישו מיד בהבדל!

העיקרון החמישי- תיהנו מחקירת טכניקות.


שימוש בוושי-טייפ, מסקינטייפ, הדבקה וקילוף, התזה, שימוש בשבלונות, כל אלה, מעניקות צורה ויוצרות קיר ייחודי המשלב מספר גוונים.
דוגמא נוספת, שמשתלבת בהרמוניה עם פינות אוכל היא ציפוי מסקינטייפ על קיר/ קירות נבחרים, התזה/ מריחת שכבה של צבע דומיננטי, וקילוף שכבות במרווחים שווים ליצירת מראה מפוספס אך אלגנטי ושקט. מומלץ לשדך תאורה בגובה העיניים להשלמת המראה.
ניתן להשתמש בטכניקה זו גם בחדרי ילדים, אך ליישום זה, הקפידו על צביעה בגוונים שקטים, פסטליים, ירוק פיסטוק, תכלת, ורוד עתיק ועוד.