עיצוב פנים למזגנים חדשים

עיצוב פנים למזגנים חדשים

בעבר המזגנים היו צריכים לעמוד בפרמטר אחד וזה שהם יפעלו. לאחר מכן רצינו שהם יהיו יעילים יותר ולאחר מכן שהם יהיו עמידים יותר לטווח הארוך. כיום הדרישה מהמזגנים שהם יהיו גם מעוצבים וזה הזמן לדבר על הפרמטר הזה בהרחבה. עד כמה הוא חשוב? למה הוא חשוב? הנה כל הפרטים.


עם הגודל בא העיצוב


לפני שנתחיל לדבר על העיצוב של המזגנים המודרניים צריך להבין מאין העיצוב בכלל הגיע. בעבר המזגנים היו פשוט קופסה מתכתית גדולה מאוד ועם הזמן הם התחילו להיות קטנים יותר. כיום יש מזגנים קטנים מאוד שיכולים להיות יעילים במיוחד ואפילו לקרר חללים גדולים. כל שהמזגן נהיה קטן יותר כך הוא הפך להיות מעוצב יותר ואם מוסיפים לזה את העובדה שאפשר לתלות אותו על הקיר בחלק העליון כך שהוא לא יתפוס לנו מקום מיותר בבית, אנו מבינים כיצד העיצוב של מערכות מיזוג אוויר בימינו התפתחות. ככל שהמזגן קטן יותר הוא מתאים יותר אך יש עוד גימורים, צבעים וכולי.


אלו סוגי מזגנים קיימים?


יש כל מיני סוגי מזגנים כאשר צריך לזכור כי מזגן עילי הוא המזגן שהכי קל לעצב לכן נתחיל ממנו. מזגן זה נתלה על הקיר בחלק העליון והוא יכול להיות בגימורים נהדרים. מערכות מיזוג אוויר כיום יכולים להיות מעוצבים מאוד כמו מזגן VRF חדש שיכול להשתלב אפילו בעיצובים יוקרתיים במיוחד.


מזגן עם תעלות נסתרות


לא נדבר על כל העיצובים של המזגנים אך כן נדבר על משפחות העיצובים, או יותר נכון הקטגוריות שבהם העיצוב מתחלק. כמובן שמזגן רצפה הרבה יותר קשה לעצב גם בגלל שהוא גדול וגם בגלל שהוא מאוד לא בולט בעיצוב, אלא יותר מפריע. מזגן גדול אפשר לעצב בעיר אם מסתירים אותו לגמרי. כדי להסתיר אותו יש צורך להנמיך את הרצפה או למצוא פתרון יעיל, כמו למשל למקם מערכת מיזוג אוויר מרכזית בעליית הגג. אמנם יש לכך גם חסרונות אך היתרונות עולים עליהם וכך אפשר להתקין תעלות מיזוג אוויר שיגיעו לכל חדר בבית בלי שרואים לא את המזגן ולא את התעלות.